HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Geotermia

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

Geotermia - geologia

 

Państwowy Instytut Geologiczny aktualnie realizuje następujące tematy naukowo-badawcze związane z występowaniem wód geotermalnych:
(10.11.2004)
Mapa strumienia cieplnego Ziemi dla obszaru Niżu Polskiego.
Bliska ukończenia mapa jest oparta na 213 oznaczeniach strumienia cieplnego. Przy jej wykonywaniu wykorzystano najnowsze wyniki badań i wprowadzono korekty paleoklimatyczne (wpływ zlodowaceń plejstoceńskich). Pozwoliło to na zweryfikowanie wartości temperatur w obrębie podłoża.


 

http://www.pgi.gov.pl

        Państwowy Instytut Geologiczny, który w tym roku obchodzi swoje 85-lecie, jest największym ośrodkiem naukowo-badawczym polskiej geologii. Prowadzimy wszechstronne badania geologiczne kraju, których celem jest praktyczne wykorzystanie wiedzy w gospodarce narodowej i ochronie środowiska.

Instytut pełni funkcję służby geologicznej i hydrogeologicznej kraju, zapewniając bezpieczeństwo w zakresie gospodarowania zasobami surowców mineralnych i wód podziemnych oraz monitorowania stanu środowiska geologicznego.

W głównej siedzibie w Warszawie i sześciu oddziałach terenowych pracuje 699 osób. Większość zatrudnionych to geolodzy z wyższym wykształceniem, w tym 11 profesorów, 22 doktorów habilitowanych i 105 doktorów.

R E K L A M A


Instytut dysponuje ogromnymi zasobami informacji geologicznej, zarówno w postaci klasycznej jak i cyfrowej. Następujące bazy danych dotyczą wód geotermalnych :

1. Baza danych GEOFLOG - zawiera informacje dotyczące wyników badań geofizyki głębokich otworów badawczych PIG, w tym wyników profilowań geotermicznych, wyników badań petrograficznych, litologicznych. Baza zawiera informacje z ponad 800 otworów wiertniczych

2. Baza danych BOHYDRO - zawiera wyniki opróbowań 1550 otworów wiertniczych z obszaru Niżu Polskiego wykonywanych prze PIG i przemysł naftowy. W bazie są parametry hydrodynamiczne poziomów zbiornikowych (ciśnienie denne lub złożowe, głowicowe, wydajność, poziom zwierciadła wody), analizy składu chemicznego wody, gazów, w części otworów - temperaturę maksymalną opróbowanego poziomu.

3. Baza interpretacji ilościowej profili litologiczno-porowatościowych - wykonana dla około 300 otworów wiertniczych. Baza jest pomocna jest przy ocenie własności zbiornikowych skał. Własne oprogramowanie interpretacyjne pozwala nam na łączną analizę danych geofizycznych, litologicznych, stratygraficznych, petrograficznych i hydrogeologicznych.

 

Wieloletnie doświadczenie merytoryczne, znakomicie przygotowana kadra naukowa i ogromne zasoby zgromadzonych informacji pozwalają nam na podjęcie każdego wyzwania w zakresie udostępniania wód geotermalnych dla potrzeb energetycznych i leczniczych.

 

   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 6+3=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2022 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.